Franek Vice Mistrzem Polski 2024

Kartingowe Mistrzostwa Polski 2024 - Tor Poznań

27 sierpnia 2024 - Franek Vice Mistrzem Polski 2024

Franek Czapla wywalczył 2 miejsce w Poznaniu podczas ostatniej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski oraz zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kat. Senior Rok tegorocznego cyklu mistrzowskiego. To już kolejny sukces naszego doświadczonego zawodnika!

Pozostali zawodnicy nie mieli tyle szczęścia. Dwa dni ścigania różniły się od siebie, a nasi zawodnicy ścigali się z różnym szczęściem notując mnóstwo zwrotów akcji. Klara Kowalczyk (gościnnie w naszym zespole) po pechowej sobocie pokazała pazury w niedzielę. Sklasyfikowana została ostatecznie na 8 miejscu, chociaż punktowo uplasowała się na P6 (zadecydował wynik czasówki). To miejsce przypadło Miłoszowi Smuk, który mimo nieudanego dnia utrzymał miejsce w czołówce. Miłosz w przeciwieństwie do Klary miał niezłą sobotę. O podium otarł się Piotr Orzechowski, który był 7 w Senior Roku. Olek Czub zamknął Top10 w Mini Roku a Konstantin Kaczmarczyk był 16 w stawce Baby Rokkersów.

Cykl KMP zakończony, ale przed nami 2 rundy polskiego ROK’a i jedna runda ROK’a we Włoszech…